عنوان : اعطای مجوز اصولی به مركز تحقیقات درد
زير عنوان : دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
کد خبر : ۱۸۳۵۸
تاريخ :
 ۱۳۹۲/۰۶/۱۶ 
ساعت : ۲۰:۲۵:۲۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اعطای مجوز اصولی به چهار مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز

معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی جندی‌شاپور اهواز از موافقت شورای گسترش وزارت بهداشت با اعطای مجوز اصولی به چهار مرکز تحقیقاتی دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خوزستان، دکتر مصطفی فقهی با اشاره به توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه مراکز تحقیقاتی دانشگاه از نظرکمی و کیفی، اظهار کرد: مراکز تحقیقاتی شنوایی، عفونت‌های چشم، مرکز تحقیقاتی درد و بیماری‌های نارسایی مزمن کلیه، مجوز اصولی دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری مطلوب گروه‌های آموزشی، اعضای هیأت‌ علمی و پژوهشگران دانشگاه، با پیگیری مستمر کارشناسان معاونت و همچنین نظر مساعد معاونت تحقیقات و فناوری وزارتخانه، تعداد مراکز تحقیقاتی دانشگاه از پنج مرکز در سال 88 به 24 مرکز در ابتدای سال 92 افزایش یافته‌ است.

معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی جندی‌شاپور اهواز همچنین از فراهم‌کردن مقدمات تأسیس پنج مرکز دیگر در سال جاری خبر داد و گفت: این مراکز هم بزودی تصویب خواهند شد.

فقهی گفت: درخصوص لزوم همکاری مراکز تحقیقاتی با سایر گروه‌های بالینی و پایه جهت جذب عضو فعال، پیشنهاد می‌شود مراکز تحقیقاتی با در نظر گرفتن نیازها و اولویت‌های تحقیقاتی استان و کشور نسبت به تدوین طرح‌های پژوهشی اقدام کنند و با اعمال جهت‌گیری درست به تحقیقات دانشگاه، به‌منظور ایجاد تحرک و نشاط علمی بین اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان گام بردارند.

وی افزود: از اعضای مراکز تحقیقاتی خواسته شد مدارک و مستندات لازم جهت تبدیل مجوز اصولی به قطعی را در فرصت تصویب‌ شده یک تا سه سال ارائه کنند.

فقهی با اشاره به سقف تفویض اختیار مراکز جهت بررسی و تصویب طرح‌های پژوهشی تا مبلغ یکصد میلیون ریال خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار مشروط به توسعه فعالیت‌های پژوهشی و ارائه کارنامه قابل قبول و ارایه طرح‌های جامع در راستای اولویت‌های پژوهشی دانشگاه قابل افزایش است.

نمایش تعداد بازدیدها : 747

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات درد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0